Zákaznické centrum kosmetické společnosti Nobilis Tilia, Vlčí Hora

Společnost Nobilis Tilia pro své potřeby zákaznického centra zrekonstruovala objekt bývalé obecné školy ve Vlčí Hoře, nedaleko Krásné Lípy (odtud latinský název společnosti).
V nových prostorách v přízemí budovy vznikla prodejna, čajovna a sociální zázemí pro návštěvníky.
V prodejně, kromě regálů s produkty přírodní kosmetiky, byla umístěna křesílka pro posezení hostů (mimo jiné symbolické posezení pod lípou) a kosmetický stolek, kde si zákazníci mohou na místě vyzkoušet účinky přípravků.
Čajovna slouží nejen pro posezení a malé pohoštění hostů (vešel se i malý dětský koutek), ale také se využívá pro organizování vzdělávacích akcí a workshopů.
Při vytváření konceptu pro interiér hrály hlavní roli pojmy, které se podle přání majitelky a jejích spolupracovníků měly v interiéru prezentovat: příroda, ženskost, něha, čistota, reprezentativnost, venkovská tradice.
Základním stylotvorným materiálem na stěnách se staly hliněné omítky Picas Art antik s příměsí bylin a omítka Claygar zelená, do kterých se poté přenesl metodou vrývání (sgrafito) motiv lípy a lipových lístků, které má společnost v logu. Ve vstupní hale nese v koruně strom pojmy, které charakterizují filozofii společnosti. Více informací k této zajímavé práci s hliněnými omítkami najdete zde:
http://www.smardova.cz/Sgrafita-Nobilis-Tilia.html
Kromě motivů v omítkách jsou dalším výrazným prvkem v interiéru na zakázku vyrobené lampy s krajkovým stínidlem. Barevný akcent na dveřích a částečně na nábytku se nese v barvách, které jsou svázány s produkty společnosti: modrá, růžová a zelená.
Dlažba v čajovně a prodejně má dekor dřeva, obklady v kuchyňce a v sociálním zázemí mají dekor patchworku (Rako Majolika) a navazují na dlažbu v hale a nachodbách (Flow Vintage Manises).
K útulnosti interiéru přispívají závěsy na oknech, zavěšené větve nebo nástěnné lahve pro umístění rostlinných dekorací.

© 2021 Infinity interier