Nice Time Spa

Suterénní prostory činžovního domu v Praze 4, Michli, prošly rozsáhlou rekonstrukcí za účelem nového využití jako masážní a relaxační centrum.

Velkou výzvou bylo dispoziční řešení, protože přes velké stavební úpravy se zdálo nemožné umístit do nového prostoru vše, co bude sloužit jak potřebám klientů, tak i obsluhujícímu personálu.

Nakonec se - byť v menších meřítcích - povedlo, a současný interiér obsahuje vstupní místnost s recepcí a sociálním zázemím pro personál a tři masážní místnosti, z toho jednu s hydromasážní vanou a saunou. Ve dvou místnostech je pak sprchový kout pro klienty a v chodbě toaleta pro klienty.

Do dvou místností se vešel i stolek se židlemi, kde si mohou klienti sednout a vypít čaj.

K vytvoření relaxační atmosféry interiéru byl zvolen koncept, který vychází z tradic asijského umění relaxovat. Na stěnách se opakuje motiv mandaly, barevnost stěn, podlahové krytiny a nábytku využívá syté, teplé tóny hnědé, rezavo-oranžové a slonové kosti.

Velkým přínosem pro dojem z prostoru je osvětlení: závěsné lampy, které jsou vyrobeny na zakázku dle návrhu, kopírují tvar čínského lampiónu, ve spárách keramické dlažby u vany je instalováno bodové osvětlení a pod policemi a nástěnnými panely jsou aplikovány led pásky. Všechny tyto typy osvětlení, včetně náladového světla ze svíček a osvětlení masážní vany, lze různě kombinovat a společně s hudbou, která vychází z reproduktorů ve všech místnostech, tak umocnit dokonalý pocit relaxace a uvolnění.

 

 

© 2021 Infinity interier